#تحلیل_بازارهای_جهانی

ادامه غیر منتظره ها
بازار های مهم هفته گذشته با نوسانات غیر منتظره خود باعث شگفتی مجدد شدند. در حالیکه انتظار اصلاح های بزرگ قیمتی هنوز هم منطقی است تلاش برخی بازارها برای ادامه روندهای قبلی نیز چشمگیر بود. بنظر میرسد این هفته نیز بازاربر همین منوال ادامه داشته باشد.

#طلای_جهانی
تلاش برای صعودی شدن
مقابله سختی بین خریداران و فروشندگان در ناحیه ۱۲۰۰ دلار در جریان است که بنظر نمیرسد در چند روز آینده منجر به نتیجه واضحی برای یکی از طرفین شود لذا چند روز نوسانی با نوسانات نسبتا بزرگ خواهیم داشت که بدلیل غالب بودن روند نزولی در بلند مدت فروشها را کم ریسکتر خواهد کرد ولی برای نوسانگیران ریسک صعود و نزول تقریبا برابر بوده و فقط در لبه های بازار باید مراقب شکست سطوح باشند و از ریسک کردن در این نواحی پرهیز کرده و نسبت به ذخیره سود خود اقدام نمایند. سطوح مهم بازار در چند روز آتی عبارتند از ۱۱۸۸ و ۱۱۷۷ در پایین و ۱۲۰۷ و ۱۲۳۰ در بالا . دوستانیکه بر اساس تحلیل قبلی وارد بازار شده اند با سود و یا زیان اندک خارج شده و منتظر ورود در سطوح گفته شده باشند.

#نفت
صعود ناکام
عدم توانایی صعود برای رسیدن به سطح ۷۲ دلار در هر بشکه میتواند منجر به یک دوره نوسان در بین سطوح ۷۰ و ۶۵ دلار گردد. بازار در بلند مدت دچار ضعف بوده و نوسانات میان مدت نیز بدون جهت خاصی فعلا ادامه خواهند داشت. لذا نوسانگیری از بازار و ورود در نواحی نزدیک به این سطوح از ریسک بالقوه کمتری برخوردار خواهند بود.

#داوجونز
بدنبال عظمت
با وجودیکه احتمال شکست سقف قبلی در ۲۶۷۰۰ واحد و حتی صعود تا ۲۷۰۰۰ واحد وجود دارد ولی بدلیل کاهش عمق بازار در روندهای بلند مدت تر احتمال پایداری نسبی در این سطوح کمتر شده است و ریزشهای ناگهانی در این نواحی هر روز محتملتر می شود و راه عبور از ۲۷۰۰۰ واحد هر روز سخت تر می شود. بدلیل این وضعیت و رفتار دوگانه بازار خرید در این گروه از سهام با ریسک بالاتری همراه شده و بهتر است صرفا نوسانگیر باشیم . سطوح مهم بازار ۲۵۷۰۰ و ۲۵۸۶۰ و ۲۶۷۰۰ و ۲۷۰۰۰ می باشند که برای گریز از ریسکهای نابجا سعی کنید در این نواحی اقدام به ورود و خروج نمایید.

#شاخص_دلار
آغاز دوران نوسانی
روند بلند مدت و چند ماهه این شاخص اگرچه خیلی قوی نیست ولی هنوز بر صعود اصرار بیشتری دارد . در میان مدت احتمال صعود به بالای ۹۸ واحد کم شده و احتمالا بازار یک دوره نوسان و ریزش تا ۹۳ و حتی ۹۱ را در دستور کار خود قرار داده است. در زمان فعلی همراهی نوسانات بازار از خطر کمتری نسبت به خرید های بلند مدت برخوردار است و بهتر است نوسانگیر باشیم. و در نزدیکی سطوح یاد شده اقدام به خرید نماییم و در صورتیکه فروش داریم نیز در این سطوح اقدام به شناسایی سود خود کنیم.

#بیت_کوین:
تداوم بلاتکلیفی
این رمز ارز برای صعودی شدن نیاز به زمان و نوسانات بیشتر در بالای ۶۰۰۰ دلار می باشد و احتمالا طی چند هفته آینده در حول همین ناحیه نوسان خواهد داشت . در حال حاضر احتمال صعود تا ۸۰۰۰ دلار هم افزایش یافته و حتی ممکن است بازار جهشهای ناگهانی به سمت این هدف هم داشته باشد ولی برای خرید باید دنبال علایم قویتری در بازار باشیم. برای نوسانگیری در بازار با الویت خرید درسطوح پایین و بررسی شکست سطوح بالایی در اعداد ۷۲۰۰ و ۸۰۰۰ دلار اقدام کرده و در سطوح ۶۷۵۰ و ۶۶۵۰ دلار اقدام به خرید نمایید.

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA