#تحلیل_بازارهای_جهانی

آغاز واگرایی در بازارها
بازارهای مهم و مورد بررسی در هفته گذشته شروع به ایجاد علایم مخالف هم کرده اند که این نشانه ای از شروع دوره جدیدی از نوسانات ناهمسو در این بازارهاست و احتمالا فرصتهای آربیتراژری جدیدی را فراهم خواهد ساخت. برای چند هفته آینده احتمال اینکه همبستگی بین بازارها تغییرات عمده داشته باشد وجود دارد و لذا نسبت به استفاده از این ضرایب دقت کافی داشته باشید.

#طلای_جهانی
نبود محرک قوی
بازار طلای جهانی در یک محدوده نسبتا باریک در حال نوسان است و حتی از رسیدن به سقف و کف مورد نظر ما نیز ناتوان بوده است. احتمال اینکه در هفته جاری نیز این روال ادامه داشته باشد وجود دارد. لذا فعلا توصیه به خرید میان مدت و بلند مدت کار کم ریسکی نخواهد بود و بهتر است تا ایجاد یک حرکت قوی در بازار صبر کنیم. حتی اگر بخشی از حرکت بازار را از دست بدهیم باز هم فرصتهای کم ریسکی در انتظار ما خواهد بود. فعلا نوسانگیری روزانه کم ریسک تر می باشد.

#نفت
مرز تصمیم گیری
نفت آمریکا همانطور که انتظار داشتیم در بین ۷۱تا ۷۲ دلار نوسانی شده و احتمالا این هفته تا ۷۴ دلار هم صعود خواهد داشت. خرید در ناحیه ۷۰.۷ دلار با استاپ زیر ۷۰ دلار برای هدف یاد شده یک خرید کم ریسک می باشد.
اگر قیمت بتواند برای چند روز در بالای ۷۴ دلار دوام بیاورد اهداف قیمتی بعدی در ۸۰ و ۸۴ دلار خواهند بود. احتمال اینکه در چند ماه آینده قیمت از ۹۰ دلار بالاتر برود نیز فعلا کم می باشد.

#داوجونز

سقف بسته بازار
تلاشهای این شاخص برای عبور از سقفها در هر مرحله دچار چالشهای اساسی شده است و باز به عقب برگشته است. در حال حاضر نیز ناحیه ۲۶۲۰۰ یک ناحیه خرید نسبتا کم ریسک می باشد و بهتر است با حد خروج زیر ۲۶۰۰۰ نسبت به خرید اقدام کرد . اهداف صعودی نیز در ۲۶۷۰۰ و ۲۷۰۰۰ می باشند.
افق بلند مدت این شاخص در حال تار شدن است ولی هنوز نمیتوان به ریزش این شاخص دل بسته شد. پس خرید هنوز هم کم ریسکتر می باشد اگر چه انتظار هر حرکتی از بازار نیز وجود دارد.
#شاخص_دلار
ابتدای چالشهای نزول
نزول این شاخص در مراحل اولیه است و احتمالا در نواحی ۹۴.۵ و ۹۵.۵ فروشهای زیادی صورت خواهد گرفت که باعث ریزش این شاخص خواهد شد. کم ریسکترین ناحیه فروش در ۹۵.۵ واحد می باشد که با حد خروج بالای ۹۶ واحد یک فروش کم ریسک را رقم خواهد زد. اهداف نزولی نیز در ۹۳ و ۹۱.۵ واحد خواهند بود.

#بیت_کوین:
تنیدگی در بازار
بیت کوین بعنوان شاخص اصلی رمز ارزها در مرحله سختی از دوران خود بسر برده و نوسانات ریز و درشت سریع و هیجانی خستگی و زیانهای متوالی زیادی را برای سرمایه گذاران تا معامله گران این بازار بجا گذاشته است. این مرحله با احتمال زیاد هنوز هم ادامه خواهد داشت تا صفوف خریداران و فروشندگان تمایز قابل توجهی پیدا کرده و یک گروه غالب شوند. فعلا بنظر میرسد قدرت غالب در بازار وجود ندارد ولی حمایت خریداران از سطح ۶۰۰۰ دلار محسوس تر است. برای این هفته نیز فقط میتوان نوسانگیری از حرکات کوچکتر را انجام داد و ورود میان مدت و یا بلند مدت به این بازار هنوز توجیه کافی ندارد.

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA