#تحلیل_بازارهای_جهانی

افزایش پیچیدگی بازارها
تحرکات نا همبسته در بین بازارهای مختلف اولین نوید روزهای آشوبناک بعدی خواهد بود وبنظر میرسد جمع بندی نتایج در بین بزرگان بازار هنوز همسو نشده و اتفاق نظر کاملی در بین آنها بوجود نیامده است. با این وصف بنظر می رسد که بازار های مختلف باز هم در مسیرهای متفاوت گام برخواهند داشت و انتظار واکنشهای هیجانی نیز زیادتر از قبل خواهد بود لذا ورود به موقعیتهای بلند مدت هنوز هم از ریسک قابل ملاحظه ای برخوردار است.

#طلای_جهانی
در انتظار ناجی
علیرغم نزولی بودن روند میان مدت در طلای جهانی این هفته رفتار بازار با احتمال زیاد دارای تفاوتهایی خواهد بود و انتظار نوسانات شدید و دو جهته در بازار رو به افزایش است با همه این احوال هنوز موقعیت خرید فراهم نیست و فروش از ریسک کمتری برخوردار است. نواحی فروش در ۱۲۴۰ و ۱۲۵۵ دلار در هر انس هستند و اهداف نزولی نیز در ۱۲۰۰ و ۱۱۷۰ دلار قراردارند.

#نفت

ادامه اصلاح قیمت
قیمت نفت وست تگزاس آمریکا درهفته گذشته تغییرات قابل توجهی نداشته ولی اصلاح قیمت تا ۶۳ دلار در هر بشکه هنوز هم احتمالا بالاتری دارد و انتظار داریم در طی هفته پیش رو این هدف نیز محقق شود. فروش در نواحی ۷۰ و ۷۱.۶ دلار با حد خروج بالای ۷۲ دلار از ریسک کمتری برخوردار است و انتظار ریزش قیمت از این سطوح را داریم.

#داوجونز
پر تلاش و کم نتیجه
تلاش این شاخص برای عبور از سطح ۲۵۰۰۰ واحد و تثبیت در بالای آن تا الان نتایج کمی را عاید این شاخص نموده و انتظار می رود در هفته آتی نزول تا ۲۴۹۰۰ و یا حتی ۲۴۴۰۰ هم داشته باشیم که کم ریسکترین نقاط خرید نیز می باشند. حد خروج باید در زیر ۲۴۰۰۰ واحد در نظر گرفته شود و اهداف نیز در ۲۵۴۰۰ و ۲۶۰۰۰ واحد قرار دارند.

#شاخص_دلار
چند گام به عقب برای پرش
بازار برای این شاخص چندان مساعد عمل نکرده و احتمال نزول تا ۹۱ واحد نیز هر روز افزایش می یابد ولی قدرت روند صعودی میان مدت هنوز زیاد تر است و فروش از ریسک بالاتری برخوردار است. فعلا نظاره گر رفتار این شاخص هستیم تا موقعیت مناسب پدیدار شود.

#بیت_کوین:
زمان تصمیم گیری بزرگ
پس از رسیدن به اهداف مورد انتظار در ناحیه ۸۰۰۰ دلار و حتی عبور از آنها انتظار اینکه هفته پر تلاطمی در پیش باشد زیاد شده و نوسانات حول این ناحیه را شدت خواهد بخشید. هنوز بازار قدرت صعودی خود را از دست نداده و حد اقل برای ۳-۴ روز آینده فروش از خطر بالقوه زیادتری برخوردار است ولی در صورت عدم صعود به بالای ۸۶۰۰ دلار در طی این مدت ،از ریسک فروش کاسته شده و امکان فروش نیز مهیا خواهد شد. فعلا برای هفته آتی ناظر تحرکات بازار هستیم.

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA