تحلیل_بازارهای_جهانی

افزایش میل به تغییر
تحولات بازارهای مهم در چند هفته اخیر علایمی از تغییرات عمده در آینده نزدیک را در خود دارند و احتمالا انتهای سال میلادی جاری تحولات بزرگی در بازارها ایجاد خواهد شد. شروع افول بورسهای آمریکا و نیز صعود قیمت طلا بدلیل ورود سرمایه های ریسک گریز به این بازار و احیانا اتفاقات مهمی که در حوزه بازار نفت ایجاد خواهند شد روزهای آینده را آبستن حوادث و اتفاقات غیر منتظره زیادی خواهد کرد. منتظر رفتار غیر قابل پیش بینی در بازارها هستیم.

 

#طلای_جهانی
هیجانی و یا منطقی
قیمت طلای جهانی برای ایجاد یک روند صعودی بلند مدت نیاز به یک اصلاح قیمتی تا ناحیه ۱۲۰۰ دلار دارد که اگر طی دو هفته آینده چنین اتفاقی محقق نشود احتمال زیاد صعود فقط برای میان مدت بوده و یا روند صعودی با سختی و چالشهای بسیار همراه خواهد بود و دغدغه ذهنی فراوانی برای سرمایه گذاران و معامله گران ایجاد خواهد کرد. این هفته و در صورت کاهش قیمت، خرید برای میان مدت در ناحیه ۱۲۰۰ دلار و با حد خروج زیر ۱۲۸۰ و اهداف ۱۲۳۵ و ۱۲۷۵ دلار میتواند کم ریسک تر از سایر موقعیتها باشد.

 

#نفت
مخالفت با سیاست
قیمت نفت علیرغم جو ایجاد شده در قضیه تحریم های کشورمان از جهاتی باب میل آمریکاییان پیش نمی رود و از جهاتی نیز به زیان صادرکنندگان تمام شده است. نمودارها حاکی از آن است که در میان مدت احتمال صعود قیمت نفت به بالای ۷۷ دلار در هر بشکه کم شده است اگر چه شکست سطح ۶۴ دلار در هر بشکه نیز هنوز علایم قوی ندارد و احتمال زیاد در میان مدت نوساناتی در بین این دو سطح قیمتی خواهیم داشت. شکست سطح ۶۴ دلار در هربشکه میتواند به سقوط قیمت تا ناحیه ۵۴ دلار نیز کمک کند. فعلا نوسانگیری از حرکتهای کوتاه مدت دارای ریسک کمتری است.

 

 

#داوجونز
نا امیدی زود رس
شاخص داو جونز خیلی سریع خود را به ناحیه مرزی رسانده و فعلا در ناحیه ۲۴۴۰۰ واحد در حال نوسان است. شتاب نزولی در این شاخص نگرانیهایی را ایجاد خواهد کرد و از طرف دیگر بازار گردانان دچار زحمت مضاعف شده و سعی در حفظ این ناحیه خواهند کرد. در این ناحیه در صورتیکه حمایت به اندازه کافی بطول بیانجامد منجر به صعود مجدد شاخص تا ناحیه ۲۶۰۰۰ واحد نیز خواهد شد و در صورت نوسان چند روز در زیر این سطح ،راه نزول شاخص تا ۲۳۶۰۰ واحد هموار خواهد شد که علامتی نگران کننده در این بازار بشمار می رود.

 

 

#شاخص_دلار
صعودی از سر ناچاری
شاخص دلار تلاش بسیاری برای صعود میکند ولی نتایج اندکی حاصل شده و احتمالا سطح ۹۷ واحد مجددا این شاخص را به سمت پایین هدایت خواهد کرد. بنظر میرسد که طی چند هفته آتی معاملات در این شاخص از ریسک بالاتری برخوردار بوده و بهتر است از این بازار فاصله بگیریم . حتی نوسانات روزانه نیز ارزش پذیرش ریسک را نخواهند داشت.

 

#بیت_کوین:
باز هم انتظار
بیت کوین هنوز موفق به ایجاد یک تکیه گاه مطمئن برای صعود و یا حتی نزول نشده و بلاتکلیفی غریبی در بازار حاکم است. ادامه وضعیت فعلی آینده این ارز را دچار ابهام خواهد کرد و احتمال ریزشهای ناگهانی تا سطوح ۴۰۰۰ و یا حتی ۲۸۰۰ دلار را افزایش خواهد داد که این بر خلاف میل اکثر فعالین بازار است. رصد جریان نقدینگی به این بازار میتواند هشدارهای لازم را به ما بدهد که متاسفانه این روند نزول را نشان میدهد و بهتر است دارندگان بیت کوین تمیهداتی برای کاهش ریسک خود بیاندیشند.

 

 

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA