#تحلیل_بازارهای_جهانی

ابهام معامله گران
هفته گذشته عمده بازارهای مورد بررسی دارای نوسانات نسبتا کمی بودند و دامنه این نوسانات نیز از حدود انتظار ما کمتر بود. این سستی و رخوت در بازار در صورتیکه برای مدتی ادامه پیدا کند نشانه ای از تغییر جهت بازار و یا شوکهای ناگهانی خواهد بود لذا در چند هفته آتی از خطر پذیری زیاد خود داری کرده و با ریسک کم وارد بازار شوید.

 

#طلای_جهانی

سست و بی رمق
طلای جهانی علیرغم اندک تلاشی که برای صعود به سمت ۱۲۲۵ داشت و در ۱۲۱۲ ناکام ماند تلاش قابل توجهی در آن مشاهده نمی شود و بنظر میرسد که هفته جاری نیز باز بدون تحرک چشمگیر در همان محدوده ۱۱۷۷و ۱۲۲۵ نوسان داشته باشد با این تفاوت که نوسانات بیشتر تمایل به صعود دارند ولی ریزشهای ناگهانی نیز قابل انتظارند. برای هفته پیش رو صرفا نوسانگیر باشید.

 

#نفت
تغییر انتظارات
در حالیکه سطح ۷۲ دلار یک سطح مهم قیمتی است ولی با گذشت زمان و عدم توانایی عبور قیمت از سطح ۷۱ دلار در هر بشکه این سطح تبدیل به سطح مهم قیمتی شده و انتظار داریم حتی با شکست این سطح برای مدتی نیز در بین دو سطح ۷۱ و ۷۲ دلار نوسان داشته باشیم. هنوز نشانه قوی از صعود قیمت به بالای ۷۲ دلار وجود ندارد ولی شکنندگی شرایط بازار ممکن است در چند روز آینده این شرایط را سریعا تغییر داده و صعود تا ۷۴ دلار را نیز تجربه نماید. بدلیل عدم پایداری شواهد فعلا از ورود به بازار خودداری کرده و در بهترین حالت می توانید نوسانگیر روزانه باشید.

 

#داوجونز
صعودی اما کم توان
عبور از سقف ۲۶۲۰۰ واحد بالاخره در شب گذشته محقق شد و یکی از مقاومتهای مهم بازار را در هم شکست. هنوز هم بدلیل وجود فروشندگان نسبتا قوی در بازار امکان برگشت این شاخص به ناحیه ۲۶۰۰۰ واحد وجود دارد که نقطه خرید مناسبی را رقم خواهد زد. حد خروج نیز در ۲۵۹۵۰ واحد خواهد بود. اهداف صعودی نیز در ۲۶۷۰۰ و ۲۷۰۰۰ واحد خواهند بود که البته مسیری پر چالش در پیش روی این شاخص می باشد.

 

#شاخص_دلار
نزولی در مسیر سخت
شاخص دلار کم کم خود را برای نزول تا ۹۲ واحد اماده کرده و احتمالا طی چند هفته آتی به این هدف خواهد رسید. این هدف در مسیری سخت و با احتمال زیاد با نوسانات زیاد و زمانبر خواهد بود. ورود به موقعیت فروش در ناحیه ۹۴.۵ و ۹۵ واحد با ریسک کمتری همراه خواهد بود حد خروج نیز در بالای ۹۵.۵ واحد خواهد بود.

 

#بیت_کوین:

در حال رمز گشایی بازار
انتظارات بجا و نابجای فعالان بازار رمز ارز در تقابلی تمام عیار برای حفظ بازار عمل کرده و یک دوره به غایت سخت را برای این بازار بوجود آورده است. از آنجا که شاخص این بازار بیت کوین می باشد تلاشهای زیادی برای حفظ قیمت این رمز ارز صورت میگیرد و بازار با نوسانات سریع در محدوده قیمت فعلی در نوسان است. این حالت کار را برای نوسانگیران بسیار سخت کرده و سرمایه گذاران نیز در تشویش و دو دلی ناشی از آینده مبهم آن بسر می برند. برای هفته پیش رو ورود به این بازار دارای ریسک مضاعف است و توصیه به ورود به این بازار نمی شود.

 

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA