#تحلیل_بازارهای_جهانی

 

ناباوری به سقوط
همانطور که انتظار داشتیم بازارها سقوط شاخصها را در زمان فعلی خیلی جدی تلقی نکرده و اکثر شاخصها اصلاح رو به بالا را تجربه کردند. تنها عامل مغفول در این دوره گذشت زمان می باشد که میتواند منجر به تغییر عقاید معامله گران شده و تغییرات جدی جدیدی را در این شاخصها ایجاد نماید. منتظر تحولات در این دوره می مانیم.

 

#طلای_جهانی
صعودی از سر هیجان
پس از اتفاقاتی که هفته گذشته در بازارها افتاده و منجر به صعود قیمت به بالای سطح ۱۲۰۸ دلار در هر انس شد، اصلاح قیمت تا نواحی ۱۲۰۵ و یا حتی ۱۱۹۵ دلار بنظر عجیب و دور از ذهن نخواهد بود. روند بلند مدت طلا علیرغم تلاشهای اخیر هنوز بدون جهت ولی با تمایلات نزولی است و روند میان مدت نیز برای تثبیت حرکت صعودی خود نیاز به زمان بیشتری برای نوسان در بالای سطح ۱۱۹۵ دلار دارد. در صورت ادامه نوسان قیمت در بالای این سطح خرید میان مدت برای اهداف ۱۲۵۵ و یا حتی ۱۲۸۰ دلار دارای توجیه منطقی و ریسک متناسب خواهد بود. برای هفته آتی نیز همراهی نوسانات روزانه بازار از ریسک کمتری برخوردار است.

 

#نفت
زمانی برای تصمیم گیری
پس از اینکه نزول تا ناحیه ۶۹ دلار در هر بشکه محقق شد این ناحیه میتواند یک ناحیه تصمیم گیری جدید باشد و لذا نوسان چند روزه در این ناحیه امری عادی خواهد بود و انتظار فعلی این است که از این ناحیه به سمت بالا حرکت کرده و اهداف بالای ۷۲ دلار را نیز در نظر داشته باشد. در صورتیکه بیشتر از ۳ روز در ناحیه قیمت ۶۹ دلار نوسان کند احتمال شکست این سطح و دستیابی به قیمتهای پایینتر هم وجود دارد. با ایجاد علایم صعود قیمت خرید در ناحیه فعلی قیمت یک خرید کم ریسک خواهد بود و حد خروج نیز در زیر ناحیه ۶۸ دلار می باشد.

 

#داوجونز
دوران رونق در تردید
ریزشهای اخیر بورسهای آمریکا تردیدهایی را در ادامه رونق آنها ایجاد کرده و بنظر میرسد پایان این دوران برای میان مدت خیلی نزدیک باشد. شاخص داو جونز در صورتیکه نتواند طی سه هفته آینده در بالای سطح ۲۶۶۰۰ واحد قرار بگیرد باید به ادامه نزول این شاخص تا ۲۴۴۰۰ و یا حتی ۲۳۶۰۰ امید داشته باشیم و مهمترین اتفاق در ناحیه ای بین این دو سطح خواهد افتاد که باعث تغییر احتمالی مسیر شاخص شده و بحرانی دیگر را برای بورسهای آمریکا رقم خواهد زد. فعلا برای میان مدت این بازار بدون جهت خاص بوده و در بین دو سطح ۲۴۴۰۰ و ۲۶۶۰۰ نوسان خواهد داشت.

 

#شاخص_دلار
تقابل روندها
روند بلند مدت چند ساله شاخص دلار حکایت از صعود این شاخص دارد ولی در میان مدت و برای زمانهای کوتاهتر از یکسال آینده روند نزولی می باشد. تقابل بین این روندها باعث ایجاد یک دوره نوسانات با دامنه نسبتا بزرگ خواهد شد و احتمالا در میان مدت هیچ نزول و صعودی توانایی شکست سطوح مهم خود در ۹۱ و یا ۹۷ واحد را نخواهد داشت. ادامه این وضعیت تا چند ماه آینده خواهد بود و پس از آن باید شرایط جدید بازار بررسی گردد که احتمالا صعود تا حدود ۹۹ واحد و یا حتی بالاتر را در پی خواهد داشت.

 

#بیت_کوین:
انتظار وجه غالب بازار
نوسانات این رمز ارز در ناحیه ۶۰۰۰ دلار همچنان ادامه دارد و حتی صعود ناگهانی دو روز قبل نیز هنوز اثر مهمی در بازار نداشته و برای تغییر وزن بازار توفیقی نداشته است. ادامه این وضعیت باعث کاهش انگیزه معامله گران شده و اکثریت در حالت غیر فعال باقی مانده اند. بنظر میرسد این حالت بلاتکلیفی در هفته پیش رو نیز ادامه داشته باشد و نوسانات ناگهانی نیز بدلیل کاهش سیالیت بازار گاها در بازار ایجاد شود. نوسانگیری روزانه کم ریسکترین توصیه برای این روزها خواهد بود.

 

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA