#تحلیل_بازارهای_جهانی

 

شوکهای ناگهانی در بازار
از مجموعه بررسی های بین بازاری میتوان گفت که بازارها در انتظار شوکهای نسبتا بزرگی هستند که باعث کاهش دقت پیش بینی های تحلیلگران و زیانهای ناگهانی به سرمایه های معامله گران خواهد بود. این رفتار در مجموعه بورسهای آمریکا با احتمال بالاتری امکان رخداد دارند و احتمالا با رفتار هیجانی معامله گران تغییرات روی شاخصها و یا زیر مجموعه آنها بسیار شدیدتر از انتظار خواهند بود که احتمال افزایش شایعاتی مبنی بر دستکاری قیمتها و یا نشت اخبار مهم را هم باید به آن افزود. کسانیکه بصورت بلند مدت در بورسهای آمریکا فعالیت دارند رشد اخیر میتواند فرصت خوبی برای کاهش ریسک باشد و بهتر است بخشی از سرمایه خود را در همین ناحیه با پوشش ریسک حفاظت نمایند.

#طلای_جهانی
صعودی اما نه بسادگی
نواحی ۱۳۴۰ و ۱۴۰۰ دلار در هر انس نواحی قیمتی برای آینده هستند که احتمالا طی ۲ تا ۴ ماه آینده دستیابی به آنها ممکن خواهد شد ولی در این مسیر سختیهایی نیز وجود دارد و احتمالا تعداد و دامنه نوسانات در طی این مسیر از حد عادی بیشتر و بزرگتر خواهند بود لذا سرمایه گزاران بلند مدت و میان مدت ممکن است با چالشهای تصمیم گیری بیشتری مواجه باشند.فعلا بهترین ناحیه خرید در ۱۲۵۰ دلار قرار دارد و نواحی ۱۲۱۰ و ۱۲۸۰ نیز نواحی خرید پر ریسک محسوب می شوند.

#نفت
سال سخت
سال جدید میلادی سال سختی برای فروشندگان و صادرکنندگان نفت خواهد بود و احتمال اینکه نفت از ۶۴ دلار در هر بشکه فراتر برود هنوز ضعیف است و از طرفی ریزش مجدد تا ۴۸ دلار هر روز تقویت شده و احتمالا طی دو ماه آینده یکبار دیگر این قیمت را هم خواهد دید. با توجه به اینکه ناحیه ۵۴.۷ دلار هنوز در بلاتکلیفی است فعلا از ورود به موقعیت معاملاتی خریدو یا فروش اجتناب کنید شاید هفته دیگر با شواهد بیشتر و ریسک کمتری بتوان وارد شد.

 

#داوجونز
پایان بهار نزدیک است
شاخص داو جونز نیز اگر چه در طی این مدت صعود نسبتا خوبی را تجربه کرده است ولی برای صعودی شدن روند فعلی باید سقف قبلی را شکسته و بتواند در بالای آن تثبیت شود. احتمالا طی چند هفته آینده یکبار دیگر تا حوالی این سقف صعود خواهیم داشت ولی فعلا امکان موفقیت در شکست آن کم می باشد و باید منتظر واکنشهای این سطح باشیم که دلالت بر ریزش مجدد دارند.

 

#شاخص_دلار
صعودی اما نه چندان قوی
این شاخص نیز در بلند مدت هنوز صعودی است ولی احتمالا دامنه حرکات محدود به ناحیه ۱۰۰ واحد خواهد ماند و اولین و مهمترین چالش در روزها آینده نیز سطح ۹۷.۷ واحد می باشد. بهترین نواحی ورود به موقعیت خرید در ۹۶.۲ و ۹۵.۴ واحد می باشد و اولین هدف نیز در ۹۷.۷ و سپس ۹۹ و ۱۰۰ واحد می باشد.

#بیت_کوین:
هنوز هم نزولی است
بیت کوین علیرغم همه نوسانات بلند و کوتاه خود هنوز هم احتمال ریزش تا ۳۰۰۰ و ۲۸۰۰ دلار و یا احیانا پایینتر را دارد و هنوز فصل خرید فرا نرسیده است. حجم بازار رمز ارزها هر روز کوچکتر و کوچکتر شده و کسانیکه نوید اعداد نجومی در کوتاه مدت و میان مدت را میدادند کم کم نا امید خواهند شد و از اسب توهمات سودهای نجومی پیاده خواهند شد! باید تا این زمان برای خرید صبر کنیم .

 

 

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA