#تحلیل_بازارهای_جهانی

 

چالش های بزرگ
بازار جهانی در دو هفته گذشته با تغییرات مهمی روبرو بوده است و احتمالا چالشهای اصلی که برای چند ماه آینده هستند هنوز بقوت خود باقی و یا حتی تقویت نیز شده اند. چالش اصلی و بزرگ بازار، بحران احتمالی بورسهای آمریکاست که هر روز علایم جدیدی ظاهر شده و این چالش را تقویت میکنند. بازار جهانی طلا نیز علایمی از ایجاد یک رالی صعودی میان مدت را میدهد که برای سهامداران خبر خوشی نخواهد بود. منتظر رفتار بازار در چند هفته آتی هستیم شاید بحرانی هم در پیش رو داریم!

#طلای_جهانی
آدرس غلط به بازار
کاهش قیمت نفت و افزایش قیمت طلا در ظاهر حکایت از یک دوره سخت برای بازار دارد ولی آنچه که از دیدگاه تکنیکال و نیز رفتار بازار قابل برداشت است این است که این تحرکات فعلا موقتی هستند و تدوام در این مسیر ممکن است بسادگی میسر نشود همانطور که طی یکسال گذشته نوساناتی در بازه های موجود داشتیم احتمالا باز هم احتمال ایجاد روند قوی بلند مدت هنوز محتمل نیست و این تحرکات بدون پشتوانه و صرفا با هیجان همراه هستند. با این توصیف احتمال بازگشت مسیر های طی شده در چند هفته اخیر توسط این دو بازار بسیار محتمل است.برای چند روز آینده احتمال نزول از ۱۲۲۰ تا ۱۲۰۶ دلار را هم داریم و در ناحیه ۱۲۲۰ انتظار واکنش فروشندگان زیادتر است.

#نفت
در مسیر بازی
کاهش های شدید اخیر قیمت نفت آمریکا که کمی هم دور از انتظار ما بود باعث شد که روند صعودی میان مدت دچار تزلزل شده و نزولهای زود هنگام داشته باشد. این نزولها برای روزهای آتی و ناحیه ۵۲ دلار دچار واکنش شده و احتمالا بخشی از مسیر نزولی را مجددا صعود خواهد کرد. بدلیل عدم وجود نقاط کم ریسک فعلا اقدام به ورود به بازار نکرده و در ناحیه ۵۲ دلار با ایجاد علایم خرید وارد شوید.

 

#داوجونز
در راه ایستگاه آخر
شاخص داو جونز طی دو هفته گذشته تضعیف شدیدی را تجربه کرده و احتمالا صعود به بالای سقفهای گذشته خودش را برای مدت طولانی باید فراموش کند. آنچه که برای چند ماه آینده از این شاخص انتظار داریم دوره بشدت نوسانی است و هیجانی عمل کردن در این گروه بسیار شدت خواهد یافت تا مسیر آینده بازار برای دو سال بعد را تعیین نماید. روزهای سخت در بورس آمریکا در راه هستند.فعلا از ورود به این شاخص خودداری کنید تا شرایط کم ریسکتر ایجاد شوند.

#شاخص_دلار
این شاخص در بلند مدت هنوز میتواند سقفهای جدیدی ایجاد کند و مهمترین چالش پیش روی آن در ناحیه ۹۷.۷ واحد می باشد. در صورت شکست این سطح که امر ساده ای نیز نخواهد بود هدف بعدی در ۹۹.۵ و احیانا ۱۰۴ خواهد بود. برای هفته آتی نیز توصیه به رصد بازار بدون هر گونه ورود دارم.

#بیت_کوین:
شروع آتش بازی
بیت کوین روز گذشته بالاخره با ریزشی در حد یک هزار دلار برخی سدهای موجود بازار را شکست. تحرکات جدیدی در بازار شکل خواهد گرفت که موجب افزایش دامنه نوسانات صعودی و نزولی خواهد شد ولی روند غالب بلند مدت هنوز نزولی است و اهدافی در ۴۸۰۰ و ۴۰۰۰ و احیانا ۲۸۰۰ دارد. بدلیل اینکه بازار بصورت هیجانی وارد فاز نزولی جدید شده است برای اطمینان از فروش و کاهش ریسک آن از علایم قویتر استفاده کرده و تا نسبت به موقعیتی اطمینان نسبی بالا نداشته باشید حتی از فروش هم پرهیز کنید.

 

 

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA