#تحلیل_بازارهای_جهانی

افزایش ضعف بازار
با گذشت زمان قدرت خریداران و فروشندگان رو به ضعف نهاده و احتمالا برای مدتی نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت و لذا ایجاد سقف و کفهای جدید در هفته آتی دارای احتمال کمتری است و بیشتر بازار نوسانی و بدون جهت غالب قوی خواهد بود. این هفته نیز نوسانگیری روزانه از ریسک کمتری برخوردار خواهد بود.

#طلای_جهانی

محبوس زمان
قیمت طلای جهانی فعلا در همان ناحیه پیش بینی شده در حال نوسان است و اعداد ۱۱۷۷ و ۱۲۲۵ دلار دو ناحیه مهم قیمتی هستند. قیمت طلا این هفته با احتمال بالاتری سقف این ناحیه را لمس خواهد کرد و انتظار نوساناتی در حول این سقف به مدت چند روز بعید نمی باشد لذا از فروش در این سطح بدون ایجاد علایم فروش پرهیز نموده و یا از حد خروج به نسبت دورتری استفاده نمایید. شکست این سطح احتمال صعود قیمت تا نواحی ۱۲۶۰ و ۱۲۸۰ دلار در هر انس را تقویت خواهد کرد ولی هنوز نشانه های قوی از این شکست در دسترس نمی باشد.

#نفت
در انتظار شوک
قیمت نفت باز هم نتوانست از سقف ۷۲ دلار عبور کند و حتی از دسترسی به این سقف نیز باز ماند! با توجه به موقعیت قیمت در این ناحیه فقط یک شوک صعودی میتواند این سقف را در چند روز آینده شکسته و انتظار خریداران را براورده نماید. در غیر این صورت مشمول مرور زمان شده و بازار دچار شک و تردید فزاینده ای خواهد شد که نزول و صعود قیمت بستگی زیادی به نوع نوسانات بعدی خواهد داشت. در این هفته توصیه به خرید و فروش در این بازار دارای ریسک منطقی نبوده و بهتر است از ورود به این بازار صرفنظر کنید.

#داوجونز

باز هم تردید
شاخص داو جونز علیرغم تلاش برای عبور از سقفهای قبلی هنوز موفقیتی کسب نکرده و ادامه این وضعیت میتواند منجر به تدوام دوره بلاتکلیفی و یا حتی شروع دوره اصلاح بزرگ باشد. اگر چه روند میان مدت هنوز صعودی است ولی چالشهای پیش روی این شاخص زیاد بوده و احتمالا این هفته نیز توفیق عبور از ۲۶۲۰۰ واحد را کسب نخواهد کرد. در هفته پیش رو نوسانات نسبتا شدید دو طرفه و بصورت رفت و برگشتی و ایجاد شدو های قیمتی احتمالابالاتری یافته اند و لذا ورود به این بازار دارای کمی ریسک اضافه است خصوصا برای نوسانگیران روزانه و بایستی تمهیدات لازم برای این اتفاقات را مهیا کنند.
#شاخص_دلار
افزاایش احتمال نزول
احتمالا در هفته پیش رو پس از یک دوره کوتاه نوسان حول ۹۵ واحد شاهد شروع ریزش این شاخص تا ۹۲ واحد خواهیم بود ولی بدلیل همزمانی نوشتن این تحلیل با شروع دوره نوسانی از توصیه به فروش فعلا خودداری کرده و شما را دعوت به نوسانگیری روزانه میکنم. عبور از ۹۵.۵ واحد احتمال نزول را بشدت کم میکند و از این ناحیه به عنوان ناحیه خروج می توانید استفاده کنید.

#بیت_کوین:
تردیدهای فزاینده
بیت کوین تلاش وافری برای صعود از خود نشان میدهد ولی هر بار با مشکل مواجه شده و قدمی به عقب رانده می شود. در حال حاضر هنوز احتمال صعود تا ۶۸۰۰ دلار هم برای چند روز آینده وجود دارد ولی قدرت فروشندگان بیشتر بوده و با احتمال زیادتری از این ناحیه و یا حتی در ناحیه ۶۵۰۰ دلار باز هم نزولی خواهد شد. بدلیل حمایت قوی موجود در مرزهای ۵۰۰۰ دلار احتمال ریزش قوی فعلا کمتر هست و حتی امکان نوسانات شدید با دامنه بالای ۱۰۰۰ دلار در طی چند هفته آتی وجود دارد.

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA