#تحلیل_بازارهای_جهانی

چهارشنبه سیاه
بازارها روز گذشته روز سختی داشتند و بدلیل ریزش بازار سهام آمریکا تقریبا همگی تحت تاثیر بودند و مابقی نیز به مرور از آن تاثیر خواهند گرفت. باید توجه داشت که احتمال نوسان صعودی در بورس آمریکا هنوز وجود دارد و با توجه به روندهای قبلی فعلا نباید انتظار نزولی شدن بازار را داشته باشیم تا علایم تایید کننده دیگری نیز در بازار ظاهر شوند. فعلا نوسانگیری کوتاه مدت در اکثر بازارها گزینه کم ریسکی خواهد بود و هنوز نشانه ای از روندهای میان مدت در بازار وجود ندارد.

 

#طلای_جهانی
بدون انگیزه و قدرت کافی
طلای جهانی هم مطابق انتظار نتوانست از سطوح ۱۲۰۸ و یا ۱۱۸۰ دلار عبور کرده و بنظر میرسد برای چند روز دیگر نیز سقف و کف این ناحیه همچنان حفظ خواهند شد ولی بدلیل اتفاقاتی که در بازارهای سهام رخ داده است میتواند این شرایط بسرعت تغییر کرده و به سطوح بالاتر از ۱۲۰۸ دلار نیز نفوذ کند. بدلیل شرایط ناپایدار بازار فقط نوسانات کوتاه مدت را رصد کرده و از پذیرش ریسکهای نامعمول خودداری کنید.

 

#نفت
اصلاح یا نزول
علیرغم حرکت نزولی تا ۷۲ دلار در هر بشکه این حرکت هنوز یک حرکت اصلاحی محسوب شده و تا وقتیکه قیمت در بالای ۶۹ دلار نوسان میکند میتوان به صعودهای بیشتر امیدوار بود. لذا فعلا کم ریسکترین ناحیه خرید در ۶۹ دلار قرار دارد و حد خروج نیز در ۶۸ دلار می باشد که اهدافی در ۷۳ و ۷۵ دلار را در نظر دارد.

 

#داوجونز
اولین شکاف در روند صعودی
روند صعودی طولانی مدت این شاخص که حدود ۲ سال نیز بطول انجامید سرانجام دچار اولین شکاف خود شده و احتمال اینکه صعود به بالای سطح ۲۷۰۰۰ واحد برای مدتی بدست فراموشی سپرده شود وجود دارد.باید توجه داشت که احتمال نوسان صعودی در بورس آمریکا هنوز وجود دارد و تا سطح ۲۴۴۰۰ واحد در شاخص داو جونز شکسته نشده نباید انتظار نزولی شدن بازار را داشته باشیم مگر ان که این شاخص برای بیشتر از دو هفته نتواند به بالای ۲۶۰۰۰ واحد صعود کند. با این اوصاف چند هفته متلاطم در این شاخص و در بورس امریکا یک رفتار عادی خواهد بود و انتظاری جز این نباید داشت.

 

#شاخص_دلار
افزایش تردیدها
شاخص دلار باز هم نتوانست از سطح ۹۶ واحد فراتر برود و فروشندگان قویتر ظاهر شده و احتمال نزول تا ۹۲.۶ و ۹۱.۶ را تقویت کردند. این شاخص تا زمانیکه در بالای ۹۱.۶ نوسان میکند احتمال صعود مجدد را در خود نهفته دارد و نمیتوان روند نزولی برای آن تصور کرد و بنظر میرسد ناحیه ۹۱ تا ۹۷ واحد سقف و کف نوسانات برای میان مدت و یا حتی برای یکسال آینده باشد. کم ریسکترین نقاط ورود و خروج نیز محدود به همین دو ناحیه می باشد یا استفاده از نوسانات کوتاه مدت را بعنوان استراتژی معاملاتی خود برای میان مدت انتخاب نمایید.

#بیت_کوین:
در نقطه صفر مرزی
ناحیه ۶۰۰۰ دلار برای بیت کوین یک ناحیه مهم می باشد و حرکت نزولی اخیر تا ۶۰۰۰ دلار هم میتواند بعنوان اخرین حرکت نزولی برای چند ماه آینده و هم شروع ریزشها تا ناحیه ۴۲۰۰ دلار باشد. لذا با توجه به زمانبر شدن رسیدن به این ناحیه فعلا تا ایجاد علایم مناسب برای خرید و یا فروش خودداری کرده و نوسانات روزانه را برای هفته آتی پیگیری نمایید.

 

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA