تحلیل_بازارهای_جهانی

 

موجهای سهمگین در انتظار بازار
عموم بازارهای مهم جهانی که در این تحلیل بررسی شده اند اماده حرکات نسبتا بزرگ اصلاحی هستند و از آن جمله شاخص بورس نیویورک حکایت از یک ریزش بزرگ دارد و توصیه می شود سرمایه گذاران این بازار فرصت را برای خروج سرمایه های خود قبل از کم شدن ارزش آنها و نیز ورود به بازار طلا قبل از گرانی آن مغتنم بشمارند.روزهای پر تلاطمی خصوصا برای بورسهای آمریکا در پیش است.

 

#طلای_جهانی
پناهگاهی برای ریسک گریزان
احتمال صعود قیمت طلا تا ناحیه ۱۲۸۰ دلار در هر انس حکایت از ورود بخشی از سرمایه های هوشمند به این بازار دارد و شاهد افزایش اقبال به این بازار می باشیم. لذا خرید در این بازار در نواحی ۱۲۳۰ دلار با حد خروج زیر ۱۲۲۳ و اهدافی در ۱۲۶۰ و ۱۲۷۸ دلار یک موقعیت نسبتا کم ریسک می باشد. هنوز علایمی برای اهداف بالاتر وجود ندارد ولی نحوه رسیدن به این اهداف اگر با طمانینه و آرامش و طی بیش از یکماه زمان باشد اهداف بالای ۱۳۰۰ دلار نیز قابل بررسی می باشند.

 

#نفت
تولید کنندگان متضرر
آنچه که نمودارها نشان میدهند برای زمستان امسال نفت بالای ۶۸ دلار در هر بشکه دور از ذهن می باشد و عموم نوسانات بازار در زیر این سطح قیمتی خواهد بود که حاکی از کاهش درامد صادر کنندگان نفت در طی این مدت می باشد. از سوی دیگر کاهش قیمت به زیر سطح ۴۴ دلار در هر بشکه نیز دور از انتظار است و نوسانات قیمتی بین این دو ناحیه محدود خواهند شد. شکست سقف این ناحیه امید قیمت های حدود ۱۰۰ دلار در هر بشکه و شکست کف این ناحیه یا ۴۴ دلار نیز احتمال نفت ۲۱ دلار را در پی خواهد داشت.

 

 

#داوجونز
پایان صعود
بنظر میرسد احتمال شکست سقف قبلی بسیار تضعیف شده و انتظار صعود فعلا نباید داشته باشیم و یک دوره نوسانی با تمایلات نزولی در حال شکل گیری است که این بار سعی در شکست سطح ۲۳۵۰۰ واحد خواهد داشت و احتمال موفقیت در شکست این سطح نیز زیاد می باشد. با این وصف باید اهداف پایینتر که نزدیکترین آنها ناحیه ۲۱۰۰۰ واحد می باشد را باید در نظر بگیریم . فعلا برای سطوح پایینتر نمیتوان اظهار نظر کرد و باید منتظر رفتار بازار در مسیر فعلی باشیم. فروش در ناحیه ۲۶۰۰۰ با استاپ بالای سقف قبلی برای رسیدن به اهداف نزولی گفته شده از ریسک نسبتا کمی برخوردار است.

 

#شاخص_دلار
برزخی برای دلار
چالش سطح ۹۷.۷ واحد برای شاخص دلار کم کم تبدیل به یک کابوس شده و سرمایه گذاران و معامله گران این بازار را در تردید نگه داشته است. هنوز هم احتمال عبور از این سقف به نسبت زیاد است و انتظار شکست کفها را نداریم. احتمال زیادتر آن است که طی دو تا سه هفته آینده این سقف شکسته و چالش بعدی در ۱۰۱ واحد خواهد بود ولی فعلا توصیه به ورود به این بازار نمی کنم.

 

#بیت_کوین:
مرزهای سقوط کجاست؟
بالاخره پس از چندین هفته کم نوسان این بازار وارد مرحله پر جنب و جوش شده و راه نزول را در پیش گرفت. اما سوال اساسی این است که این سقوط ارزش تا کجا ادامه خواهد داشت؟ نمودارها گویای سقوط قیمت تا ۲۸۰۰ دلار نیز هستند ولی رسیدن به این هدف بسیار پر چالش خواهد بود چرا که این ناحیه از نظر روانی برای سرمایه گذاران مهم است و چالشهای سقوط تا ۱۳۰۰ و یا حتی ۷۰۰ دلار را در پی خواهد داشت که عملا به نابودی بسیاری از سرمایه ها منجر خواهد شد.توصیه می شود از خرید در این رمز ارز تا رسیدن به یک ناحیه کم ریسک خودداری کرده و فقط نوسانگیر باشید.

 

 

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA