#تحلیل_بازارهای_جهانی

شروع دوره نوسان
بازارهای مختلف در چند هفته آتی از یک دوره کم نوسان به یک دوره پر نوسان منتقل شده و نوسانگیران را بهره کافی خواهند رساند. بنظر میرسد سطوح مهمی که در چند هفته قبل نتوانسته بودند شکسته و یا جابجا شوند در این مدت دستخوش تغییراتی خواهند شد و زمستان امسال روزهای پر نوسان و پر التهابی خواهد داشت. هنوز از ایجاد روندهای قوی نشانه محکمی در دست نیست.

#طلای_جهانی
بدون جهت بدون قدرت
نوسانات اخیر در طلای جهانی که در محدوده ۱۲۰۸ و ۱۱۸۰ دلار در هر انس ایجاد شدند هنوز توانایی همسو ساختن معامله گران برای خرید و یا فروش و ایجاد یک روند قوی را نداشته و بنظر میرسد باز هم نوسان در این ناحیه ادامه داشته باشد! لذا خرید در کفها و فروش در سقف هنوز میتواند کم ریسکتر از معاملات میان مدت باشد و نوسانگیری همچنان ارجح می باشد. شکست یکی از این دو سطح فاز جدید از تحرکات را در بازار ایجاد خواهد کرد ولی هنوز نشانه قوی از این شکستها در بازار موجود نمی باشد ولی احتمال اینکه نوسانات صعودی از سقف مورد نظر کمی عدول داشته باشند زیادتر است. برای نوسانگیری از حد خروج مناسب و متناسب استفاده کنید چرا که شکار استاپ ممکن است وجه غالب بازار باشد.

#نفت
پر شتاب ولی بدون پشتوانه
علیرغم حرکت نسبتا قوی صعودی در چند روز گذشته و عبور از سقف ۷۴ دلار در هر بشکه، احتمال ریزشهای ناگهانی و یا یک دوره رکود در این ناحیه زیاد بوده ولی همچنان جهت کلی بازار فعلا صعودی خواهد ماند. خرید در نواحی ۷۳ و ۷۵ دلار با حد خروج زیر ۷۲ دلار میتواند موقعیت یک نوسانگیری نسبتا پر ریسک را ایجاد نماید. اهداف صعودی نیز ۷۶ و ۷۸ و احیانا ۸۰ دلار می باشند.

#داوجونز
خستگی بازار و رویای صعود
شاخص داو جونز همچنان صعودی است و نواحی هدف مورد نظر ما را نیز لمس کرده ولی هنوز موفق به شکست سقف روانی ۲۷۰۰۰ واحد نشده است. برای هفته پیش رو احتمالا یک اصلاح تا ۲۶۷۰۰ و یا حتی ۲۶۵۰۰ وجود دارد و نقاط خرید کم ریسک نیز در این نواحی هستند. با توجه به خستگی بازار احتمال شکست سقف ۲۷۰۰۰ واحد زیاد نبوده ولی بدلیل پایداری نسبی روند صعودی بهتر است بجز همراهی روند صعودی موقعیت دیگری انتخاب نکنیم. هدف بعد از ۲۷۰۰۰ واحد در ۲۷۶۰۰ واحد می باشد.

#شاخص_دلار
همراهی عامل زمان با صعود
شاخص دلار با نوساناتی خود را به ناحیه ۹۵.۵ واحد رسانده و در طی این مدت بیشتر نوسانات بدون اصلاح قابل ملاحظه بوده و این رفتار به احتمال شکست موقت این سطح کمک شایانی کرد ه است. بدلیل شکنندگی بازار این هفته از ورود به این بازار خودداری کرده و تا ایجاد علایم قوی از ریزش و یا صعود صبر میکنیم.

#بیت_کوین:
ارامش قبل از طوفان
نشانه هایی از ایجاد یک حرکت سریع و با دامنه زیاد در این بازار در حال ایجاد است و در صورت تقویت این علامات میتوان انتظار ایجاد یک روند میان مدت نسبتا خوب را داشته باشیم. شواهد فعلی دلالت بر صعود قیمت دارند ولی هنوز کفایت لازم برای خرید را ندارند
. اهداف حرکت صعودی در ۷۳۰۰ و ۸۳۰۰ دلار قرار دارند و ناحیه خرید نیز فعلا در ناحیه ۶۰۰۰ دلار می باشد ولی حد خروج آن هنوز مشخص نیست لذا فقط با مشخص شدن حد خروج میتوان نسبت به خرید اقدام کرد.

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA