#تحلیل_بازارهای_جهانی

 

نوسان در جهت تغییر
عموم بازارهای مورد بررسی مطابق انتظار عمل کرده و با توجه به مرحله انتخاب مسیر احتمالا یک تا دو هفته دیگر نیز این وضعیت نوسانی و ظاهرا بدون جهت ادامه پیدا خواهند کرد.در طی این مدت و برای عموم بازارها نوسانگیری روزانه و یا کوتاه مدت توصیه کم ریسکتری خواهد بود.

 

#طلای_جهانی
مقدمه صعود
انتظار نزول از قیمت طلای جهانی در حال تحقق است و احتمالا تا نواحی گفته شده در ۱۲۰۰ و یا ۱۱۸۵ نزول خواهد داشت که بنظر فرصتی برای خرید میان مدت می باشد. حد خروج برای این سیگنال زیر ناحیه ۱۱۸۰ دلار و اهداف در ۱۲۳۵ و ۱۲۷۵ دلار می باشد. نوسانگیران روزانه نیز تا چهارشنبه آینده میتوانند نزولها را همراهی کنند ولی از صبح روز چهارشنبه این همراهی با ریسک اضافی همراه خواهد شد و بهتر است در صورت رسیدن به نواحی خرید گفته شده فقط با صعود قیمتها همراهی کنند.

 

 

#نفت
بر خلاف تنشها
آنچه که در بازار نفت در حال رخ دادن است بنظر میرسد بر خلاف مسیر های انتظاری از تنشهای خاورمیانه بوده و نفت در مسیر ارزان شدن قرار گرفته ولی باید توجه داشت که ناحیه ۶۴ دلار میتواند پایان این دوره برای چند هفته آینده باشد و مجددا صعود قیمت نفت تا نواحی ۷۰ و یا ۷۳ دلار را شاهد باشیم. لذا خرید در این ناحیه با حد خروج زیر ناحیه ۶۲ دلار میتواند دارای ریسک کمتری باشد.

 

 

#داوجونز
مردد در طوفان
شاخص داو جونز که تا ناحیه ۲۴۰۰۰ واحد هم نزول داشت ولی زمان زیادی در این ناحیه متوقف نمانده و مجددا صعود را برگزید. نیاز بازار به زمان برای تصمیم گیری و یا احیانا جابجایی نقدینگی از بازارهای رقیب و یا به این بازارها میتواند یک دوره پر تلاطم را در پی داشته باشد. آنچه که از شواهد پیداست انتظار شکست سقف قبلی برای چند هفته آینده بعید بوده و احتمالا در بالای ناحیه ۲۳۶۰۰ نوسانی خواهد بود.

 

#شاخص_دلار
تن دادن به اجبار
شاخص دلار تا ناحیه ۹۷ واحد هم صعود داشت و لی نتوانست از این سقف عبور کند و بناچار راه اصلاح را در پیش گرفته است که احتمالا این اصلاح ادامه دار خواهد بود و نزول تا ۹۶.۲ و یا ۹۵.۵ واحد را نیز در پی خواهد داشت. فعلا نزولی بیشتر از این مقادیر دارای علایم کافی نیست و انتظار داریم در بالای ناحیه ۹۵ واحد برای چند روزی نوسانی باشد. سقف ۹۷ واحد نیز اگر چه فعلا احتمال شکست آن در میان مدت وجود دارد ولی بدلیل شرایط خاص این ناحیه تا ایجاد علایم قوی از صعود از ورود به بازار خودداری کنید.

 

#بیت_کوین:
باز هم صبر و انتظار
بیشتر از دو هفته است که بازار در یک تردید طولانی مدت و در یک بازه محدود در حال نوسان است. همانطور که قبلا هم نوشتیم این انتظار بیشتر به نفع نزول خواهد بود تا صعود و خریداران قبلی باید سعی در کاهش ریسکهای خود داشته باشند. مهاجرت به سایر کریپتوها هم فعلا خطر بزرگتری را به همراه دارد و بهتر است تا بیت کوین نسبت به صعود خود اطمینان نسبی کسب نکرده از خرید سایر ارزها خودداری کنید. البته ارزهای تازه منتشر شده مشتثنی بوده و مطابق مباحث فاندامنتالی آنها اقدام کنید.
احتمال حرکت انفجاری در بازار هم دور از ذهن نیست ولی هنوز جهت آن مشخص نیست و علایم مناسب برای آن وجود ندارد.

 

 

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA