#تحلیل_بازارهای_جهانی

انتظار شگفتی از بازار
روزهای آینده بازار تحرکات غیر منتظره خواهد داشت و ممکن است علیرغم پیش بینی ها ی قبلی روندهای بزرگ تبدیل به نوسانات بزرگ شوند. با این وصف روزهای خوبی منتظر نوسانگیران خواهد بود و سرمایه گذاران بلند مدت فعلا باید تماشاگر بازار باشند. در این بین احتمال ریزشهایی در بازار سهام میتواند به وضعیت بغرنجی در این بازار منجر شود. لذا از خرید در این بازار فعلا خودداری کنید.

#طلای_جهانی
اصلاح غیر منتظره
با وجودیکه روند نزولی هنوز ازبین نرفته و همچنان اهداف نزولی در ۱۱۴۷ و ۱۱۲۵ دلار در مسیر این نزول قرار دارند ولی اصلاح غیر منتظره دو روز گذشته میتواند روند نزول در چند روز آینده را کند کرده و حتی دامنه اصلاح تا مرزهای ۱۲۱۰ دلار نیز ادامه پیدا کند. فعلا فروش در ناحیه ۱۲۰۷ دلار با حد خروج بالای ۱۲۱۲ دلار برای رسیدن به اهداف نزولی گفته شده موقعیت کم ریسک و مناسبی خواهد بود.

#نفت
پر نوسان ولی نزولی
اهداف نزولی در ۶۴ و ۶۲ دلار در هر بشکه هنوز هم بقوت خود باقی هستند و علیرغم نوسانات فعلی ،بازار از وضعیت نزولی خود خارج نشده است ولی به زمانبر شدن این فرایند کمک کرده است. در صورتیکه در طی هفته جاری بازار از رسیدن به این اهداف ناکام بماند هفته بعد موج صعودی جدیدی خواهیم داشت که مجددا تا ناحیه ۷۲ دلار و یا حتی بالاتر هم صعود خواهد داشت.

#داوجونز
کاهش عمق بازار
با توجه به رفتارهای اخیر این شاخص به نظر میرسد که عمق بازار در حال کاهش بوده و احتمالا نوید حرکتهای نزولی زود رس را هم در خود نهفته دارد. لذا شناسایی سود خریدهای قبلی در این ناحیه کم کم به یک الویت تبدیل شده است و باید مراقب ریزشهای ناگهانی در بازار هم باشیم. مادامیکه بازار در بالای سطح ۲۵۴۰۰ واحد نوسان میکند احتمال صعود به سطوح بالاتر وجود دارد ولی در صورت نزول تا زیر این ناحیه باید منتظر ریزشهای ادامه دار باشیم.

#شاخص_دلار
عجله برای کاهش
شاخص دلار قبل از رسیدن به ناحیه هدف ما ریزشهای خود را شروع کرده و لی هنوز هم احتمال صعود تا ۹۷ و یا حتی ۹۸ وجود دارد ولی ارزش خرید کردن را نخواهد داشت چون بازار بواسطه تحرکات چند روز گذشته موج نامیدی را در بین خریداران ایجاد کرده و احتمال اینکه صعودهای بعدی نیز ناموفق باشند زیادتر شده است. برای هفته جاری پیگیری نوسانات روزانه از ریسک کمتری برخوردار است.

#بیت_کوین:
تلاش برای کسب قدرت
پس از چندین هفته نوسانات پی در پی بازار وارد مرحله حساسی از تصمیم گیری شده و تلاش میکند تا نظر خریداران را جلب نماید. این که تا چه اندازه در این مهم موفق خواهد شد هنوز مشخص نیست و بازار بر سر یک دو راهی قرار گرفته است که راه صعود از قضا بسیار پر چالش و سخت خواهد بود. باید صبر کنیم و ببینیم که کدام جریان غالب خواهند شد و صرفا رصد کننده بازار باشیم.

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA