#تحلیل_بازارهای_جهانی

تجمیع قوا
بازارهای مختلف در حال آمادگی برای شروع حرکتهای نسبتا بزرگ هستند و برخی از بازارها مثل طلا حرکتهای خود را نیز شروع کرده اند. ایجاد نوسانات غیر منتظره در این مرحله و یا نوسانات با دامنه نسبتا بزرگ و نیز تعدد نوسانات در مدت کوتاه از مشخصه های رفتاری بازار در این مرحله است و نیاز به هشیاری برای نوسانگیران و معامله گران میان مدت دو چندان شده است تا از موقعیتها استفاده بهینه را ببرند و فرصتهای موجود را از دست ندهند.

#طلای_جهانی
تداوم کاهش قیمتها
هدف نزولهای فعلی در بازار طلا قیمتهای ۱۱۴۷ و ۱۱۲۵ دلار می باشد و در این بین اصلاح های موردی نیز خواهد داشت که فرصتهای فروش مجدد را فراهم میکنند. برای هفته آتی سقف مهم قیمتی در ۱۲۰۶ دلار قرار دارد و انتظار شکست این سقف را نیز فعلا نداریم. و فروش در این سقف با حد خروج بالای ۱۲۱۰ دلار برای اهداف گفته شده از ریسک نسبتا کمی برخوردار است.

#نفت
اصلاح بلند قیمت
حرکت اصلاحی شروع شده همانطور که انتظار داشتیم تقویت نیز شده است و هدف نیز در ناحیه ۶۲ دلار در هر بشکه قرار دارد. سطح ۶۶ دلار ممکن است بازار را وادار به واکنشهایی نماید که پرتاب قیمت به سمت ۶۸ و یا حتی ۷۱ دلار از نتایج آن می باشد. در صورتیکه بار دیگر قیمت به بالای ناحیه ۷۱ دلار حرکت کند احتمال نزول در میان مدت بسرعت کاهش خواهد یافت و ممکن است اهداف گفته شده دور از دسترس قرار بگیرند. در حال حاضر فروش در نواحی ۶۸ و ۷۱ دلار با حد خروج بالای ۷۲ دلار برای اهداف نزولی ذکر شده از ریسک کمتری برخوردار هستند.

#داوجونز
اولین چالش بازار
انتظار چالش در ناحیه ۲۶۰۰۰ واحد خیلی زودتر از انتظار خود نمایی کرده و سطح ۲۵۶۰۰ واحد را بعنوان اولین سطح چالشی خود انتخاب کرده است. برای هفته پیش رو احتمال عبور از این سقف کمتر می باشد و احتمال نزول تا سطوح ۲۴۹۰۰ و ۲۴۷۰۰ واحد کمی بیشتر است لذا فروش در ناحیه ۲۵۶۰۰ واحد با حد خروج بالای ۲۵۷۰۰ واحد از ریسک کمتری برخوردار است.

#شاخص_دلار
در ناحیه هدف
هدف مورد انتظار در ناحیه ۹۸ در حال تحقق است و با احتمال خوبی در این هفته به آن دسترسی پیدا خواهد کرد ولی چالش مهم بازار در این ناحیه خواهد بود که بنظر میرسد با ریزشهای ناگهانی اصلاح خود به سمت پایین را شروع خواهد کرد لذا شناسایی سودهای خود را بدون درنگ و در ناحیه ۹۷.۷ تا ۹۸ واحد انجام دهید. فعلا ادامه صعود و یا شروع نزول دارای علایم اندکی است و ارزش ورود به بازار را ندارند.

#بیت_کوین:
کوتاه شدن سقف آرزوها
عدم توانایی بیت کوین در ادامه صعودها باعث پایین آمدن سطح انتظارات صعودی در آینده شده است و فعلا از سقف قبلی در ۱۲۰۰۰ دلار به سطح ۱۰۰۰۰ دلار رسیده است که خبر خوشی برای سرمایه گذاران بیت کوین نمی باشد. از طرف دیگر نیز سطح چالشی ۷۰۰۰ دلار به سطح ۶۰۰۰ دلار منتقل شده است که باز گویای وضعیت ابهام آمیز آن در میان مدت است. فعلا بدلیل نبود شواهد کافی از صعود و یا نزول نوسانات روزانه را پیگیری کنید.

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA