#تحلیل_بازارهای_جهانی

احتمال شروع روندهای قوی
بنظر میرسد بازارهای مختلف امادگی نسبی برای شروع روندهای قویتر را دارند و احتمالا ماه اینده تحرکات خوبی در بازارها را شاهد خواهیم بود که البته دربرخی ازبازارها این تحرکات خود یک حرکت اصلاحی محسوب می شوند و باید دراندازه حرکات بازار دقت بیشتری داشته باشیم. با این وصف معامله گران میان مدت باید آمادگی ورود به بازار را داشته باشند و در صورتیکه پله ای وارد بازار می شوید اولین پله ورود را انجام دهید.

#طلای_جهانی

راه هموارتر نزول
نزول طلا تا اهداف ۱۱۷۰ و پایینتر در چند هفته آتی دارای احتمال بالاتری است و بهتر است نسبت به فروش طلا در نواحی بالاتر مثل ۱۲۲۰ و ۱۲۴۰ دلاراقدام کرد. حد خروج از بازار دربالای ناحیه ۱۲۵۵ و اهداف نیز در ۱۲۰۷ و ۱۱۷۷ قرار دارند. برای معامله گران کوتاه مدت نیز با توجه به سطوحی که گفته شد و در جهت نزول قیمتها بازار را همراهی کرده و از خرید فعلا صرف نظر کنند تا از ریسک مخالفت با روند درامان بمانند.
#نفت

تلاش بازار برای تحریک قیمتها
اگر چه روند بلند مدت نفت هنوز صعودی است ولی روند میان مدت آن با چالش مهمی در سطح ۶۲ دلار مواجه است و اگر این سطح از قدرت حمایت بازار برخوردار نباشد باید انتظار ریزش بازار تا سطوح پایینتر و حتی تا ۵۱ دلار در هر بشکه را نیز داشته باشیم. در حال حاضر و برای میان مدت فروش در نواحی ۶۹ و ۷۱ دلار به امید رسیدن به سطح ۶۲ دلار یک موقعیت کم ریسکتر می باشد و حد خروج نیز در بالای ۷۲ دلار در هر بشکه می باشد.

#داوجونز

مراحل سخت در پیش است
در حالیکه این شاخص به ارامی در حال صعود است در حقیقت هنوز به چالش اصلی صعود در ناحیه ۲۶-۲۷ هزار واحد نرسیده است و مرحله سخت صعود از این ناحیه شروع خواهد شد . فعلا انتظار رسیدن به ناحیه ۲۶ هزار واحد راداریم و منتظر رفتار بازار در این ناحیه خواهیم بود. خریدهای قبلی خود را حفظ کرده و نوسانات بازاررا برای ذخیره سود های خود رصد کنید.

#شاخص_دلار

کاهش دامنه نوسانات در انتهای سال جاری
با توجه به رفتاراخیر بازار احتمال محدود شدن دامنه نوسانات در پایان سال جاری به اعداد ۸۹ تا ۹۸ واحد زیادتر شده است و لذا فعلا انتظار صعود و یا نزولهای قوی نداریم و این دو ناحیه باعث فشردگی بازار خواهند شد. در کوتاه مدت نیز این شاخص نوسانی است و موقعیت مناسب معاملاتی ندارد.
#بیت_کوین:
برزخی در ناحیه ۷۰۰۰ دلار
ناحیه ۷۰۰۰ دلار برای بیت کوین تبدیل به برزخی برای تصمیم گیریهای مهم این ارز شده است و گویا مقابله ارزش ذاتی و قیمت معاملاتی در این ناحیه به اوج خود نزدیک شده است. هفته گذشته علیرغم یک صعود اولیه ،بازار با کاهش به زیر سطح ۶۷۰۰ دلار عملا تلاش خریداران را عقیم گذاشته و نشان داد که فروشندگان هنوز هم دارای قدرت قابل توجهی هستند. با توجه به وضعیت نوسانی بازار فعلا از ورود به موقعیت میان مدت صرفنظر کرده و منتظر موقعیت بهتر ی در بازار هستیم.

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA