#تحلیل_بازارهای_جهانی

رهبران جدید بازار
نفت و طلا در طی سال جاری جزو شاخص ترین و تاثیر گذارترین بازارها بوده اند و بازارها و شاخص های دیگر بنوعی پیرو و یا منتظر تصمیمات این دو بازار بوده اند. این وضعیت احتمالا تا پایان سال جاری میلادی نیز ادامه خواهد داشت و لذا تحلیل این دو بازار میتواند مهمتر از سایر بازارها باشد و شاخصی برای تحرکات دیگر بازار ها بدست دهد.

#طلای_جهانی

صعود به بالای ۱۴۰۰ دلار برای امسال منتفی است
تحرکات دو هفته گذشته قیمت در زیر ناحیه ۱۲۴۰ دلار در گام اول احتمال صعود به بالای ۱۴۰۰ دلار را تضعیف کرده و در گام بعدی میتواند نزول تا ناحیه ۱۰۰۰ دلار را در پی داشته باشد. با این شواهد بنظر میرسد که صعود طلا در بلند مدت با یک چالش مهم روبرو شده است و نیمه دوم سال جاری میلادی بیشتر نزولی خواهد بود تا صعودی. سطوح مهم برا این مدت در ۱۲۶۰ و ۱۳۰۰ و ۱۳۳۰ و سطوح پایینی در ۱۱۷۰ و ۱۰۴۰ دلار و ۹۷۰ خواهند بود. فعلا توصیه این است که در نواحی ۱۳۰۰ و ۱۳۳۰ دلار فروش های میان مدت انجام گیرد.

#نفت

پایان طوفان نزدیک است
بحران خاورمیانه و گلوگاه نفتی جهان و چالشهای موجود در روابط بین ایران و امریکا بنظر میرسد که تا پایان سال جاری میلادی هم ادامه داشته باشد ولی فضا در مراحلی به سمت مثبت شدن پیش خواهد رفت و احتمال نزول قیمت نفت آمریکا تا ۶۲ و احیانا ۵۱ دلار وجود دارد . با توجه به فضای فعلی خرید دارای کمی ریسک اضافه تر است و بهتر است در هر صورت فقط نوسانگیری را برای معاملات خود انتخاب کنید.

#داوجونز
رونق کوتاه مدت در اینده نزدیک
شاخص داو جونزدر کوتاه مدت تا سقف قبلی خود در ناحیه ۲۷۰۰۰ واحد صعود خواهد داشت و در این ناحیه چالش اصلی بازار ظاهر خواهد شد. این ناحیه هدف احتمال زیاد با هجوم فروشندگان بزرگ همراه خواهد بود و احتمال ریزشهای بزرگ را در خود نهفته دارد لذا با رصد مداوم بازار نسبت به اهداف صعودی خود دایما تجدید نظر کنید تا در تله ریزشهای بازار گیر نکنید.

#شاخص_دلار
کم قدرت و متوقع
این شاخص انتظار رشدهای تا ۹۷ و ۱۰۰ واحد را هم دارد ولی هنوز قدرت کافی برای صعود های قوی کسب نکرده است! در حال حاضر اگر شاخصهای مهم بازار تحرکات خوبی از خود نشان دهند این شاخص نیز صعودی خواهد شد ولی فعلا انتظار نزول تا ۹۱ واحد هنوز هم وجود دارد. بعلت وضعیت نامشخص صعود و نزول در میان مدت نوسانگیری از این شاخص نیز پر ریسک خواهد بود لذا توصیه به تماشای بازار توصیه بهتری خواهد بود.

#بیت_کوین:

بارقه های امید
امیدها برای صعود بیت کوین تا نواحی ۱۰ و ۱۲ هزار دلار افزایش یافته و انتظار داریم پس از یک نزول که ممکن است تا ناحیه ۷۰۰۰ دلار هم باشد یک صعود خوب را تجربه کند لذا خرید در این ناحیه از ریسک کمتری برخوردار است وحد زیان آن نیز در زیر ۶۷۰۰ دلار خواهد بود.

#سعید_محمدی_جزی @candletrader
https://t.me/joinchat/AAAAADyWJh7yWHYanm_izA